A Hosszúpályi Egységes Óvoda-Bölcsőde honlapja

„Azért vagyok pedagógus,hogy a természet nyersgyémántját szép vigyázattal csiszoljam kristállyá.”

Tisztelt Szülők! A 2014/2015 nevelési évben az első szülői értekezletek időpontjai csoportonként eltérő időben szeptember 2. és 3. hetében lesznek megtartva. Kérünk mindenkit, hogy a szülői értekezleten pontos időben megjelenni szíveskedjen.

 

Kedves Szülők!

 

Röviden szeretném bemutatni óvodánkat és Helyi nevelési Programunkat.

Óvodánk 1901-ben nyitotta meg kapuit.

Óvodánk 2007. óta Hosszúpályi Mikrotérségi Társulásként működik a Hajdúbagosi és Monostorpályi Óvodákkal. A Társulás központi intézménye a mienk.

Jelenleg 8 csoportos 200 főt befogadó intézmény vagyunk. 2010.szeptembere óta 2 csoport cigány nemzetiségi tagintézményként működik, 8 csoportunkból 1 pedig egységes óvoda- bölcsőde csoportként.

 A 200 férőhelyen átlagosan 28-30 gyermek jár egy csoportba. Évek óta több mint 100%-os a kihasználtságunk. Csoportszobáink tágasak, világosak, esztétikusak.

Az épület 2 részből áll: Központi rész, Gulyás rész,. Óvodánk folyamatosan korszerűsített, karbantartott.

 Intézményünket tágas, szépen parkosított udvar veszi körül, ivókúttal, korszerű udvari játékokkal, KRESZ pályával.,

Óvodapedagógusaink és kisgyermeknevelőnk gyermekszeretők, szakmai képzettségük korszerű és kiváló, önképzésük és továbbképzésük folyamatos. Testületünk önálló gondolkodású, ötletgazdag, tenni akaró emberekből áll.

Az óvodában folyó nevelőmunka színvonalas végzése megkívánja, hogy az óvónő felkészült, sokoldalú személyiség legyen, példaszerű emberi magatartásával egyúttal az emberi, etikai, kulturális értékeket is közvetítse a gyermekek és a szülők felé. Ennek megvalósítására törekszünk.

Az óvónők munkáját, a gyermekek napi életét szakképzett, tapasztalt dajkák segítik.

Munkánkat a Helyi nevelési Program, amely az OKI által minősített Komplex Prevenciós Óvodai Program adaptációja alapján az óvodai nevelés országos alapprogramjával összhangban végezzük. Helyi nevelési programunkat a legfőbb szellemi tőkének tartjuk, ezért mindenkor nagy hangsúlyt fektetünk a megfogalmazott értékek megőrzésére, nevelési eredményeink szinten tartására illetve növelésére és a program megvalósításának továbbfejlesztésére.

Ennek érdekében folyamatosan nyomon követjük a törvényi módosításokat, a helyi igényeket és a folyamatos fejlesztés érdekében elvégezzük a szükséges módosításokat. Idén márciusban fogadta el nevelőtestületünk és önkormányzatunk az új házirendet és a szervezeti és működési szabályzatot. Ezek a dokumentumok nyilvánosak, bárki számára elérhetőek. Házirendet minden szülő kap, szmsz-t az irodából el lehet kérni és helyben elolvasni.

Helyi nevelési programunk alapja a játék az alapprogram szellemiségének megfelelően.

A Fejlesztő Program három fő részből áll:

·    Mozgásfejlesztés

·    Testséma-fejlesztés (saját testről, testrészekről kép kialakítása, valamint a test és a tér viszonyának megtapasztalása)

·    Észlelés fejlesztése (érzékszervek működésének finomítása sokoldalú tapasztalat-szerzéssel)

·    és az ezeket kísérő Verbális (szóbeli) fejlesztő program.

Ezen területek intenzív fejlődése egyébként is az óvodáskorra jellemző. A program segítségével, az életkori sajátosságok figyelembe vételével az óvónők képesek a sokoldalú és tudatos fejlesztésre. Ennek eredményességét mérések igazolták.

Volt nagycsoportosaink iskolai fejlődését nyomon követjük a tanítóktól kapott információk alapján (Fejlődési kérdőív).

A mese-vers, ének-zene, ábrázolás, matematika, környezetismeret, testnevelés területeit egymással összefüggésben, egy környezeti témakör köré csoportosítva tapasztalják meg és élik át gyermekeink. Az ismeretek megszerzésénél a sokféle tevékenységi formát, cselekedtetést részesítjük előnyben, így a felfedezés öröme, a megtapasztalás élménye segíti gyermekeinket környezetük teljesebb megismerésében.

2008 óta részt veszünk az Integrációs Pedagógiai Rendszerben. Ennek alapja a HHH-s gyermekek fejlesztésén, a felzárkóztatáson alapul.  HHH az a gyermek, akinek mindkét szülője 8 ált.-t v. ettől kevesebbet végzett és rendszeres gy.védelmi támogatásban részesül. Ezek a szülő vehetik igénybe az óvodáztatási támogatást, melynek feltételi a következők:

a gyermek az óvodai nyitvatartási napokon naponta legalább hat órát az óvodában tartózkodik, és
- a szülő által igazolt és az igazolatlanul mulasztott napok száma együttesen nem haladja meg a munkanapokra eső óvodai nevelési napok huszonöt százalékát, azzal, hogy a mulasztásból tíz napot július-augusztus hónapokban a huszonöt százalék megállapításánál figyelmen kívül kell hagyni.
Az igazolásokat kérjük komolyan venni, betegség miatti hiányzás után orvosi igazolást azonnal kérünk, visszamenőleg nem fogadunk el. Szülői igazolást a gyermek óvodában való megjelenésétől számítva 5 napon belül fogadunk el. Ha ez nem történik meg a hiányzás igazolatlan lesz.

A nevelési év során a gyerekekkel és szülőkkel részben közösen készülünk és ünnepelünk a következő alkalmakon:

·    Születésnap, névnap,

·    Szüreti nap

·    Mikulás,

·    Karácsony (mézeskalácssütés),

·    Farsang,

·    Március 15.

·    Húsvét,

·    Anyák napja

·    Évzáró, iskolába készülők búcsúztatása

·    Gyermeknap (hagyományos, félnapos program)

A szülői Kapcsolattartás intézményünkben az alább felsorolt módokon történik:

·    Szülői értekezlet

·    Családlátogatás (a szülők kérhetik, ez egy lehetőség, hogy az óvónő megismerkedjen a gyerekkel otthoni környezetében-nem kötelező)

·    Fogadóóra

·    Nyílt napok

·    Szülői szervezeti ülések

Intézményünkben tehetséggondozás is megvalósul az alábbi területeken

·    Néptánc, népi játékok oktatása (középső csoporttól)

·    Bozsik Program( Nagy csoporttól)

A szülők által, anyagi lehetőségeik függvényében választható szintén térítéses lehetőségek még:

·    nyelvtanfolyam középső csoporttól. Ezt igénytől függően jelen nevelési évben szeretnénk indítani

·    úszás középső csoporttól év végi hetes, vagy kéthetes program

Tárgyi feltételeink javításához, a program még színvonalasabb megvalósításához, továbbfejlesztéséhez hoztuk létre alapítványunkat,a Mosolyország Alapítvány-t, melyet a pályázatokon elnyert összegeken kívül a szülők is támogathatnak adományaikkal, adójuk 1%-val.

 

 

fiu153.gif

 

Kedves Szülők, Érdeklődők!

Itt olvashatják el a 2011. 07.19-én megtartott összevont szülői értkezleten elhangzottakat.


Tisztelt  Szülők !

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 14
Heti: 86
Havi: 510
Össz.: 237 889

Látogatottság növelés
Oldal: Szülői értekezlet
A Hosszúpályi Egységes Óvoda-Bölcsőde honlapja - © 2008 - 2024 - hpalyiovi.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »